Home Page

Akce

Kontakt

Jakub Haščin
604 118 855
Expozice OC LASO
739 642 792
ZDARMA: Objednávka NEZÁVAZNÉHO zaměření profesionálním technikem
739 642 792
Jakub Haščin,
Masarykovo náměstí 15,
702 00 Ostrava

Vestavěné skříně

Základní informace k vestavěným skříním

Vestavěná skříň se od jiného nábytku liší tím, že je pevně zabudována, zkonstruována na míru a tím maximálně využívá daný prostor. Celá skříň se skládá ze dvou hlavních částí. Jednou z nich jsou svislé posuvné dveře a druhou část tvoří policový systém na míru. Interiér skříně se skládá s nosných-svislých a policových prvků, může, ale nemusí obsahovat boční, zadní stěny, dno, šuplíky a řadu jiných doplňků.

Při návrhu se vychází ze základních rozměrů, kterými jsou délka, výška a hloubka prostoru .

Vestavba skříně se zhotovuje ze základního konstrukčního materiálu, což jsou laminované dřevotřískové desky s různými povrchy opatřené tvrzenou hranou ABS 0,5 mm, která zajišťuje dlouhou životnost .

Dveřní křídla se skládají s nosného rámu a výplně. Rámy dveří lze zvolit v provedení kovovém nebo luxusnějším hliníkovém v různých barevných provedeních a profilech. Pro výplně dveří je možno vybírat z široké nabídky dezénů laminodesek, skel, zrcadel, rattanu, bambusu atd.

Doplňky pro ukládání, jako např. výsuvné drátěné koše, zásuvky, věšáky na kalhoty, sklopné tyče atd. Vám pomohou optimálně využít celý prostor, zpřehlední jej a zpříjemní přístup ke všem uloženým věcem.

Když potřebujete udělat z jedné místnosti dvě, neexistuje lepší řešení, než předělení posuvným systémem. Předěly je možno namontovat na míru bez stavebního zásahu do místnosti. Posuvné dveře slouží velmi dobře i jako interiérové dveře nejen efektem, ale i úsporou místa.

Cena za kterou lze vestavěnou skříň pořídit, nelze určit všeobecně neboť každá skříň je jiná svým provedením a proto se cena vždy stanovuje individuálně a je závislá na vnitřním vybavení interiéru skříně, na počtu a provedení dveří a na použitých doplňcích.

Předběžnou cenovou nabídku poskytujeme ZDARMA. Získáte přesnější představu o ceně právě Vaší skříně. Zpracování cenové kalkulace Vás k ničemu dalšímu samozřejmě nezavazuje. Kopie návrhu i cenové kalkulace Vám zůstává.

Vzorkový orientační ceník Vám může pomoci lépe odhadnout přibližnou cenu Vaší skříně. Vzorkový ceník je propočítán na výšku skříně 260 cm a hloubku 65 cm. Vnitřní interiér skříně je bez doplňků (šuplík, drátěný výsuvný program, sklopná tyč atd.) V ceníku je uvedený popis vestavby.

DVEŘE pro vestavěné skříně - kanadský systém

Dveře podle individuálních potřeb a představ můžou být z hliníkových či ocelových profilů. Horní kolečkové vedení a uložení spodních koleček u hliníkových i ocelových rámů v ložiscích zaručuje vysoký komfort používání. Vyznačují se bezhlučností a lehkostí pohybu.

Posuvné dveře mají širokou škálu využití, slouží nejen na překrytí šatní skříně, ale i jako dveře do přechodu mezi místnostmi nebo jako předěl místnosti.

Dveře v ocelových rámech se dají dělit vodorovnými lištami, které umožní kombinaci různých materiálů výplní nebo jen vytvořit ozdobnou lištu.

Dveře v hliníkových rámech se dají dělit vodorovnými i svislými lištami, které umožní kombinaci různých materiálů výplní nebo jen vytvořit ozdobnou lištu.

VARIANTY OTEVÍRÁNÍ

vestaveneskrine_01.gifposuvné otevírání - ocelové i hliníkové rámy
velmi lehký chod dveří minimalizují nároky na prostor před dveřmi
vestaveneskrine_02.gifskládací dveře – hliníkové rámy
po složení dveří ke straně umožňují přístup do celého prostoru skříně najednou využití zejména do malých prostorů a rohových skřínívestaveneskrine_03.gifotevírací dveře – hliníkové rámy
klasické uspořádání dveří při použití stejného způsobu rámování jako u ostatních systémů otevírání přístup do celého prostoru skříně najednou

Výplně dveří

LAMINO
Laminované výplně patří díky široké nabídce dekorů a povrchové struktuře mezi nejoblíbenější dveřní výplně. Velkou výhodou je stálost barev a velmi snadná údržba. Tloušťka lamina pro výplň dveří je 10 mm.

SKLO
Skleněné výplně dodají každé vestavěné skříni jedinečnost a originalitu. Můžete si vybrat s nabídky odstínu Lacobel žlutý, bílý, stříbrný, šedý nebo matného skla. Skla LACOBEL jsou opatřena bezpečnostní folií. Tloušťka skla 4 mm.

ZRCADLO
Zrcadlové výplně jsou vhodné do menších pokojů či předsíní, neboť opticky zvětšují prostor. Pokud jsou zrcadlové dveře naproti okna, výrazně Vám prosvětlí prostor. Zrcadlové dveře nabízíme v odstínu stříbrném nebo bronzovém. Zrcadla jsou opatřena bezpečnostní folií. Tloušťka zrcadla 4 mm.

RATTAN, BAMBUS
Přírodní výplně dveří patří mezi luxusnější. Působí elegantně . Promyšlená kombinace typů a barev výplní oživí každý interiér.

RÁMY DVEŘÍ

K olištování dveří patří horní a spodní kolejnice, svislá lišta, vodorovná lišta a vodící element- bezúdržbový (vrchní vodící kolečko, spodní ložiskové kolečko).

Olištování dveří včetně kolejnic je dodané v požadovaném odstínu. Olištování dveří je pevné . Nedochází ke vzkrutu ani prohýbání posuvných dveří.

OCELOVÝ PROFIL - základní odstíny / imitace dřeva

svislá lišta

vestaveneskrine_04.gif

vodorovná lišta

vestaveneskrine_05.gif

horní kolejnice

vestaveneskrine_06.gif

spodní kolejnice

vestaveneskrine_07.gif

vestaveneskrine_08.gifvodící horní kolečko a spodní ložiskové kolečko
nosnost spodního kolečka je 25 kg

vestaveneskrine_ocelove.jpg

HLINÍKOVÝ PROFIL – základní odstíny / imitace dřeva

profil svislé lišty

vestaveneskrine_09.gif

profil horní vodorovné lišty

vestaveneskrine_10.gif

profil spodní vodorovné lišty

vestaveneskrine_11.gif

profil dělící lišty

vestaveneskrine_12.gif

horní kolejnice

vestaveneskrine_13.gif

spodní kolejnice

vestaveneskrine_14.gif

vestaveneskrine_hlinikove.jpg

HLINÍKOVÝ OBOUSTRANNÝ PROFIL

profil oboustranné svislé lišty

vestaveneskrine_15.gif

Hliníkový oboustranný profil se používá zejména při řešení interiérových posuvných dveří

vestaveneskrine_hlinikove2.jpg

VSTAVBA VESTAVĚNÉ SKŘÍNĚ

Vestavbu skříně či šatny dodáváme v odstínu ( unibarva nebo dřevodekor ) - BEZ CENOVÉHO NAVÝŠENÍ.

Výběr zvoleného odstínu neovlivní cenu.

Vnitřní vestavba se vyrábí přímo na míru dle vašich požadavků z lamina o síle 18 mm s tvrdým a snadno čistitelným povrchem . Jednotlivé dílce vestavby jsou olepovány velmi odolnou tvrzenou hranou ABS 0,5 mm . Dílce lze olepit i ABS 2mm .

Interiér vestavěné skříně či šatny lze řešit využitím celé řady speciálních doplňků a úložných systémů, díky kterým získáte lepší přehled a optimálně využijete každý centimetr vnitřního prostoru.

Na výsuvném principu jsou tvořeny držáky na kravaty a opasky. V nabídce nechybí šatní tyče, ale ani drátěný výsuvný program, který nabízí koše výšky 8,5 cm a 18,5 cm, dále výsuvné drátěné police a výsuvný drátěný botník. Speciální úchyt pamatuje taky na hadici vysavače, žehličky, smetáku či žehlící prkno. Praktickým pomocníkem jsou i sklopné šatní tyče a otočný věšák do rohové skříně.

Velmi oblíbenými doplňky jsou zejména šuplíky, u kterých si sami určíte výšku. U šuplíku jsou namontované kuličkové pojezdy nebo plnovýsuvy. Své místo v oblibě si našly i výsuvné police opatřené lištou nebo úhytem pro snadnou manipulaci. Zejména při větších hloubkách skříně tento doplňek oceníte, protože s přehledem vidíte celý obsah police.

vestaveneskrine_16.jpg